Хоч сонце все ще яскраво світить, проте в повітрі вже відчувається подих осені, а це означає, що громадяни розпочинають активно поратись на городах, дачних ділянках, на своїх подвір’ях, спалюючи при цьому листя, траву, чагарники тощо. Та найбільше турбує те, що досить мало людей замислюється над тим, якими наслідками можуть обернутися такі прибирання та спалювання для довкілля та оточуючих.
Спалювати опале листя заборонено законом!
Окрім порушення чинного законодавства України, спалювання трави, листя та інших відходів призводить до забруднення повітря. Це, у свою чергу, призводить до збільшення випадків захворювання дихальних шляхів у населення. При згоранні однієї тони рослинних залишків, у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму.
Найбільша проблема в тому, що часто біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, вплив диму на організми яких, особливо небезпечний.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до згубних наслідків у природному середовищі: в сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, відбувається руйнація ґрунтового покрову, збільшується промерзання ґрунту тощо.
Тому кожен мешканець Біляївської міської територіальної громади має усвідомлювати наслідки цього явища, не здійснювати підпалів, а у випадку його виявлення викликати поліцію, повідомити до управління ЖКГ Біляївської міської ради за номером (04852) 2-52-11 або інспектору з благоустрою (0672863792).
Законом передбачена адміністративна відповідальність за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів і тягне за собою накладення штрафу для громадян від 340 грн. до 1360 грн., на посадових осіб та підприємців – 850 – 1700 грн.
Бережімо довкілля!
Попередня стаття: Смачно, з часточкою серця та душі, з непохитною вірою в нашу перемогу.
Наступна стаття: 21 вересня – Міжнародний день миру.