У МОЗ зазначають, що ризик спалаху холери наразі існує, а статися це може через змішування каналізаційних вод із питною водою, підземними водами. Тому запроваджено посилений епідемічний нагляд та моніторинг.
Щодо моніторингу питної води в Одесі.
Дослідили 14 проб на санітарно-мікробіологічні показники та 13 проб — на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали нормативним вимогам. Епідситуація в Одесі залишається стабільною та контрольованою.
В поточній ситуації не виключають, що серед інфекційних захворювань, які ймовірні після спаду води на Херсонщині. можуть точково виникати випадки холери, але про епідемію мова наразі не йде.
Як запевняють медики, вже розпочали посилений інфекційний, епідеміологічний нагляд і роблять все, щоб таких випадків не сталося, щоб вони були контрольовані в разі виникнення. Після спаду води застосовуватимуть максимальну кількість профілактичних заходів, щоб не допустити розвитку гострих кишкових інфекцій, зокрема й холери.
Увага! Небезпеку наразі несуть забруднена вода, брудні руки та їжа.
Для профілактики захворювання на гострі кишкові інфекції необхідно дотримуватись таких правил:
• ретельно мити руки з милом, особливо перед приготуванням та вживанням їжі, після повернення з вулиці, користування туалетом, забруднення.
• при неможливості миття рук, або відсутності безпечної води – використовувати антисептики, санітайзери та вологі дезінфікуючи серветки.
Щоб уберегтись від холери, у МОЗ радять в жодному разі не пити та не використовувати сиру воду. Мити овочі та фрукти водою, у якості якої впевнені. За можливістю уникати контакту з брудною водою. Добре підсмажувати м’ясо та рибу.
Перші симптоми холери:
• діарея – до 10 і більше разів на добу
• блювота
• біль у животі
• судоми, головний біль, запаморочення
Якщо у вас з’явилися такі симптоми, одразу звертайтесь до лікаря і не займайтесь самолікуванням. Якщо не розпочати лікування, сильне зневоднення може призвести до шоку, коми та смерті протягом кількох годин.
Дотримуйтесь правил гігієни.