Обов’язковість проведення ідентифікації та реєстрації тварин

   Метою ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин є встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і за можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України, попередження обігу тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню, або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, а також забезпечення належного рівня захисту здоров’я тварин та пов’язаний із цим захист здоров’я людей.
   Відповідно до 2 абзацу статті 4 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» визначено, що об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини, у тому числі, велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.
   Статтею 3 регламентовано, що дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки тварин.
   Згідно статті 5 усі особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:
– подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
– ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
– вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;
– зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення її з господарства;
– здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами;
– подавати дані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій;
– проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.
   Зазначаємо, що за порушення вимог законодавства «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», статтею 107-2 Кодексу України «Про адміністративні порушення», передбачена відповідальність у вигляді штрафу.
   Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин Вам необхідно звернутись до фахівців державної лікарні ветеринарної медицини за місцем утримання тварини, контактні особи:
с. Градениці – завідуюча Граденицькою ДВМ Кірякова Тетяна Дмитрівна, контактний телефон: 0984946554;
с. Майори, с. Мирне, с. Широка Балка, с. Кагарлик – Шолковенко Наталія Олександрівна, контактний телефон: 0689485496;
м. Біляївка – Біляївська державна лікарня ветеринарної медицини, за адресою м. Біляївка, вул. Атамана Головатого 1А, контактні особи: Балагура Любов Дмитрівна, Балагура Анатолій Леонідович контактний телефон: 0978146599.
Категория: news