Запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознаками статі, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

          З метою попередження та профілактики домашнього насильства у родинах, на заклади загальної середньої освіти Біляївської МТГ постійно направляються листи щодо вчасного реагування та проведення невідкладних заходів реагування з приводу насилля.

          Визначено уповноважених спеціалістів з числа працівників закладів загальної середньої освіти для проведення невідкладних заходів реагування у разі виявлення актів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб.

           Проводиться роз’яснювальні бесіди на вищезазначену тематику в дитячому середовищі, забезпечується відвідування сімей з дітьми які перебувають у складних життєвих обставинах для усунення причин та умов що призводять до насильства над дітьми.

            На веб-сайтах Біляївської міської ради управління освіти, закладів загальної середньої освіти, а також у доступних для прочитання дітьми місцях розміщена роздрукована інформації щодо відповідних контактів органів, спеціальних установ та закладів соціального захисту для дітей, до яких першочергово може звернутися дитина про допомогу, якщо опинилася у складних життєвих обставинах спричинених насильством і потребує про допомогу.

          В закладах загальної середньої освіти постійно вживаються заходи щодо  попередження та профілактики домашнього насильства у родинах, нещасних випадків серед дітей, а саме: проводяться батьківські збори «Взаємодія сім’ї і школи – запорука успішного навчання і виховання»,  класні години на тему:«Що робити, коли тебе ображають дорослі», Насильство в сім’ї та як його уникнути», тренінги   «Стоп насильство!», бесіди з батьками «Відповідальність батьків, або осіб, що їх замінюють за вчинки неповнолітніх» та інші заходи.

           Протягом навчального року для педагогічних працівників та учнів   закладів загальної середньої освіти у співпраці з Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації та практикуючими психологами благодійного фонду «Карітас Одесса УГКЦ» та приватними психологами було проведено цикл роз’яснювальних вебінарів на темами «Протидія домашньому насильству та насильству за ознаками статті»,  «Протидія булінгу в закладах освіти». В рамках даних вебінарів педагогічним працівниками надано роз’яснення щодо ведення документації з профілактики  домашньому насильству та насильству за ознаками статті та протидії булінгу в закладах освіти, проговорено алгоритми дій педагогічних працівників та порядок взаємодії суб’єктів  , що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

           В грудні 2020 року для педагогічних працівників та учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти у співпраці з благодійним фондом «Карітас Одесса УГКЦ», через карантинні обмеження, було проведено в онлай-режимі вебінар-практикум на платформі ZOOM за темою «Торгівля людьми, як не потрапити у пастку», де всі учасники вебінару мали змогу ознайомитись із законодавчою базою з даної тематики, правилами виїзду за кордон, переліком документів, та попрактикувались у вирішенні ситуативних завдань, а також ознайомились з алгоритмом дій, у разі виявлення особи, яка постраждала від торгівлі людьми. По завершенню вебінару всім учасникам було нагадано телефони консультативних гарячих ліній з протидії торгівлі людьми.

           З метою  проведення в закладах освіти  заходів до відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми у 2021 році було проведено наступну  роботу

№п/п

Назва закладу освіти

Назва заходу

Орієнтовне місце проведення

Заплано-вана

кількість учасників

Учасники заходу, що планується (групи населення)

1.

Біляївська ЗОШ

І-ІІІ ст. №1

Засідання кінолекторію, відео лекція з переглядом фільмів «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей», «Скажи «Стоп» торгівцям людьми»

онлайн

180

11 класи

2

Біляївська ЗОШ

І-ІІІ ст. №1

Книжкова виставка

Шкільна бібліотека

180

бібліотекарі

3.

 

Граденицький ЗЗСО І-ІІ ступенів

Перегляд відео фільмів та мультфільмів для учнів:

1-4 класи – «Стоп торгівля – людина не річ»;

5-6 класи – «Скажи «Стоп» торгівцям людьми»;

7-9 класи – «Дві маленькі дівчинки»; «Запобігання торгівлі людьми та експлуатаціядітей».

 

Актова

зала

 

130

Учні 9-11 класів

 

 

Класні керівники,

вчитель правознавства, педагог-організатор

4.

 

– Виховна година

«Не стань жертвою торгівлі»,;

– Виховна година «Незнайомі люди. Правила поведінки»

 

 Класні кабінети

 

    120

Учні 5-9 класів

 

Учні 1-4

класів

Класні керівники,

 

5.

 

Бесіда   

«Де знайти допомогу?»

 

Класні кабінети

    131

Учні 1-9 класів класні керівники

6.

Біляївська ЗОШ

І-ІІІ ступенів №3

Тренінг «Продаж людей»

Шкільне подвір’я

35

Учні 7-х класів

7.

 

Презентація: «Особиста гідність.  Безпека життя.»

Актова зала

75

Учні 9-10 кл.

8.

 

Тренінгова гра «Розірви коло»

Шкільне подвір’я

85

Учні 5-6 кл.

9.

Майорівська ЗОШ

І-ІІІ ступенів

Бесіди «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», «Визначення проблеми торгівлі людьми».

Класні

кабінети

32

Учні 9-11 класів

10.

 

Квест – гра «Світ без рабства».

Шкільний

стадіон

29

Учні 5 – 7 класів

11.

 

Перегляд відеороликів «Люди не товар», «Безпечне працевлаштуванняя», «Туристична подорож за кордон», «Рабство. Чи існує воно сьогодні?»

Класні

кабінети

25

Учні 8 –10

класів

12.

 

 Виставка малюнків «Ні – торгівлі людьми», «Моє життя – свобода!»

Шкільна бібліотека

15

 Учні школи

13.

Кагарлицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Круглий стіл «Торгівля людьми – страшний злочин проти людства»

 

Методичний кабінет

17

Педагогічний колектив

 

 

Виховна година «Обережно! Незнайомі люди! Правила поведінки в незнайомих місцях»

 Класні кабінети

       35

Учні 1-5 класів

14.

 

Тематична виставка

«Світ без насильства»

Шкільна бібліотека

      27

Учні школи

Наказ КМУ від 02.01.2019 №1 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо впровадження та застосування гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі”