Звідки беруться безпритульні тварини?

   Майже кожна родина має домашню тварину. Враховуючи важку економічну ситуацію і безвідповідальне ставлення власників до домашніх тварин, частина з них поповнює ряди безпритульних. Проблема існує як з домашніми, так і з безпритульними тваринами, оскільки розпізнати безпритульних від тих, які мають власників неможливо, так як на більшості собаках немає нашийників.
   Основним “постачальником” безпритульних тварин є ті власники, які не дотримуються вимог законодавства України, безвідповідально ставляться до своїх вихованців та регулювання їх народжуваності.
   Таким чином, кинуті тварини знаходять на території населених пунктів дах і корм, який не складає труднощів витягти з контейнерів для збору сміття, у тому числі харчових відходів. Жалісливі жителі на територіях житлових будинків самі створюють місця для бездомних тварин підгодовують їх, в той час як інші мешканці категорично проти перебування таких тварин на території будинку.
   Відповідно до ст.17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задухи, електричного струму, больових ін’єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи.
    Повідомляємо, що регулювання чисельності безпритульних тварин на даний час виконується тільки гуманним способом: шляхом відлову та стерилізації тварин з подальшим поверненням їх у звичне місце існування. Таким чином існуюча чисельність собак буде зменшуватися природнім шляхом.
    Відповідно до заходів Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин на території Біляївської міської територіальної громади на 2019-2021 роки було проведено стерилізацію та вакцинацію 45 безпритульних тварин на суму
54,0 тис.грн.
    У червні 2022 року у місті Біляївка проводилась робота щодо регулювання чисельності безпритульних тварин за підтримки Українського руху за права тварин UAnimals, що запустив проєкт безплатної стерилізації безпритульних чотирилапих з метою допомогти зменшити їх кількість на вулицях. Відловом чотирилапих у місті та їх подальшою стерилізацією займалося Одеське комунальне підприємство “Муніципальний центр екологічної безпеки”. Так, за даними комунального підприємства в місті впродовж місяця було проведено стерилізацію 67 безпритульних собак та 6 котів.
    Як можна зарадити ситуації зі збільшення чисельності безпритульних тварин?
    Для людини є природним утримання домашніх улюбленців, однак їх неконтрольоване розмноження і безвідповідальне ставлення до них власників тварин, з вини яких вони стають загубленими, кинутими, призводить до постійного збільшення кількості безпритульних тварин.
     Тварину можна брати додому, лише ретельно зваживши свої можливості щодо догляду за нею. Середній вік життя собаки або кішки – близько 10 років. Це не іграшка, яку можна в будь-який час відкласти у бік, а жива істота, що потребує крім матеріальних, й інших витрат, зокрема чимало уваги та Вашого часу. Чи готові Ви в найближчі 10 років свого життя будувати плани, зважаючи на потреби нового члена сім’ї? Чи не є бажання завести кудлатого друга черговою примхою? Якщо Ви впевнені в тому, що собака або кішка має стати частиною Вашого життя, і врешті решт стаєте господарем тварини, запам’ятайте головний принцип поводження з нею – відповідальність.
     Особливої уваги заслуговує питання розмноження тому, що не маючи можливості прилаштувати потомство від своїх домашніх тварин, власники викидають цуценят і кошенят, постійно збільшуючи кількість безпритульних тварин. В такому випадку найкращим виходом для власників та для тварини стане її стерилізація.
    Отже, безпритульні тварини не з’являються із повітря, за їх появою на вулицях завжди стоїть людська легковажність чи безвідповідальність. Тому звертаємось до жителів громади з прохання дотримуватись обов’язку утримувати своїх тварин в межах свого подвір’я і не випускати в само вигул, проводити щорічну вакцинацію тварин від сказу оскільки наявність чи відсутність вакцинації ставить під загрозу здоров’я людей та інших домашніх тварин, контролювати народжуваність своїх домашніх тварин по можливості стерилізувати, не викидати домашніх тварин.
     Тварина не повинна відповідати за проблему, яку створили люди, адже всі безпритульні тварини, які зараз є на наших вулицях, фактично потрапили туди не зі своєї волі, а по причині безвідповідальності «господарів».
Категория: news