На Одещині триває catch-up кампанія з вакцинації дітей проти кору, краснухи та паротиту

   Сatch-up» компанія – це “наздоганяюча вакцинація” проти кору, епідемічного паротиту та краснухи.

   “Зважаючи на те, що в Україні існує високий ризик спалаху кору, питання вакцинації дітей є дуже важливим. Сьогодні вакцина КПК є в усіх регіонах України, вона доступна і безкоштовна. Діти, які пропустили щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, мають бути вакциновані найближчим часом, бо це – безпека їхнього здоров’я. Для створення колективного імунітету принаймні 95% осіб повинні отримати дві дози вакцини.

   «Сatch-up» кампанія має завершитися у вересні. До цього часу 100% дітей має бути щеплено. Cпалахи кору в Україні мають циклічний характер і повторюються кожні чотири-п’ять років. З огляду на те, що попередній спалах був у 2017-2019 роках і від початку цього року спостерігаться зростання випадків кору, є високий ризик виникнення потужного спалаху у 2023 році».

   Кір майже завжди важко проходить як у дітей, так і у дорослих. Він часто ускладнюється запаленням легень, вушною інфекцією та іншими серйозними ускладненнями.

   Серед складних віддалених наслідків кору – підгострий склерозуючий паненцефаліт. Це хвороба, яка не має лікування, а тому завжди закінчується летально. Підгострий склерозуючий паненцефаліт розвивається через 5-10 років після перенесеного кору.

    «Вакцинуйте свою дитину, захистіть її від небезпечної хвороби! Щеплення можна отримати звернувшись до свого сімейного лікаря».

Категория: news